AcaTalk
Welcome to Acatalk. Enjoy your stay here. Please be as you would like to be treated. That is the way we are here. We invite anyone willing to spread his knowledge and love and questions on music reproduction.
AcaTalk
Welcome to Acatalk. Enjoy your stay here. Please be as you would like to be treated. That is the way we are here. We invite anyone willing to spread his knowledge and love and questions on music reproduction.
AcaTalk
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
AcaTalk

The True essence of any audio system is only one thing. To enjoy the gift given to us by entertaining ourselves with music. Our search is to find the best in that area.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ws edw....

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΠεμ Σεπ 10, 2009 7:05 pm

Το λοιπόν...

Μιας και πέρασε ο καιρός των διακοπών ήρθε η ώρα να συζητήσουμε 5 πραματάκια.

Ο σύλλογος του ACA είχε ένα πολύ όμορφο site...Δυστυχώς όμως το site άλλαξε με την αλλαγή της ηγεσίας.Προτείνω το εξής.

Επειδή το site μου άρεσε...να πάρουμε κάποια χρήματα του συλλόγου και να νοικιάσουμε ένα domain του τύπου www.aca.gr και να το ξαναστήσουμε.Βέβαια η διαχείριση θα ανήκει σε πολλά άτομα(3-4 λέω).
Το θέμα είναι οτι ο σύλλογος έχει
_μέλη που ενδιαφέρονται
_χρήματα-τις εισφορές

το μόνο που λείπει είναι ένα όμορφο site.
Και θα μου πείς...μα έχουμε!!!!!!!!το φόρουμ.
Ναι αλλα στο φόρουμ είναι δύσκολο
_να γίνει οργανωμένη δουλειά με το κάθε μέλος και το σύστημα του
_να υπάρχει κατηγορία private με τα meeting

Εμένα μου άρεσε το παλαιό site.Θέλω να ξανα-ανοίξει.Νομίζω όμως οτι ο χρόνος δόθηκε και οι αποφάσεις πάρθηκαν....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΠεμ Σεπ 10, 2009 7:08 pm

Προτείνω επίσης να κανονίσουμε ποιός θα βγάζει φωτογραφίες στα meeting.Ας μην αναλωθούμε στα video....Νομίζω οτι μερικές φωτογραφίες είναι αρκετά καλά...

Επίσης το αρχείο να μοιράζεται σε 2-3 άτομα που θα έχουν αποκλειστικό σκληρό δίσκο γι αυτό.Εγώ έχω έναν διαθέσιμο γι αρχή...


Αυτά...για να μήν καταλήξει ο σύλλογος σε meeting κρασοκατάνυξης αλλα να κρατήσει την τόσο όμορφη οργάνωση του που άρχισε ο Χρήστος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Tha milisi o proedros me ton proin proedro kai vlepoume.   Ws edw.... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 12, 2009 1:44 pm

Aftp einai to 1 pragma pou tha gini FADAZomai......meta ta alla ta vlepoume.

Alla to oti prepi na ksanarxisoume eimai mesa 100%....alla oxi na eimaste emeis h duo h 4 Alex.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 12, 2009 3:31 pm

Trouble έγραψε:
Aftp einai to 1 pragma pou tha gini FADAZomai......meta ta alla ta vlepoume.

Alla to oti prepi na ksanarxisoume eimai mesa 100%....alla oxi na eimaste emeis h duo h 4 Alex.
Κοίτα...Να γίνει ένα site κ.τ.λ. δέν είναι δύσκολο.Και το παρών δέν είναι κακό αλλα προτιμώ κάτι σε χρηματοδοτούμενο γιατί....
Επίσης έφτιαξα μια κατηγορία ACA Members.Προτείνω να βάλουμε τα μέλη με μία δύο φωτογραφίες στον καθένα.Επίσης θα πρότεινα να βάζαμε και άλλα άτομα απο τον Ελλαδικό χώρο οχι ως members αλλα ως άλλο.Θα δούμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Eimai mesa gia ola   Ws edw.... Icon_minitimeΣαβ Σεπ 12, 2009 9:55 pm

Oti kai na pei o Proedros, meta apo protasis mas eimai sigouros oti kati tha gini.

Prepi ta duo mas na mazeftoume spiti mou kai na ta poyme, ti tha proteinoume kai poso stoixizi.

Afta efoson milisi me ton proin.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΚυρ Σεπ 13, 2009 1:07 am

Trouble έγραψε:
Oti kai na pei o Proedros, meta apo protasis mas eimai sigouros oti kati tha gini.

Prepi ta duo mas na mazeftoume spiti mou kai na ta poyme, ti tha proteinoume kai poso stoixizi.

Afta efoson milisi me ton proin.
θα το ψάξω...θέλει δουλειά πάντως.έχει κανείς εκτός απο τον τέως πρόεδρο τις φωτογραφίες κ.τ.λ.???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΚυρ Σεπ 13, 2009 3:00 pm

Nai, ths exw egw..

call me...6978477620
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΚυρ Σεπ 13, 2009 10:04 pm

Trouble έγραψε:
Nai, ths exw egw..

call me...6978477620
Καλά....Θα σου στείλω ένα pm για να σου πώ τί έχω εντοπίσει απο site κ.τ.λ. για να παίξεις κ σύ.
Πάντως το κόστος για server είναι 10 ευρώ τό μήνα.Αστείο για τα έσοδα του συλλόγου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: pou tha vroume allo sklavo, giati egw then ginomai....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 2:01 am

10 evro einai to kostos tou site.....................alla 100000000 einai gia na exoume exoyme kapion opws ton christo na to doulevi omws.....ekei se thelo.,...bori na htan ena pragma, h to allo, analogos se pion milisis, alla ston throno tou time and work hours gia to ACA...then tha exoume pote ksana......

Ean exei kapios adirisi as to pei gia afto pou leew....anoixta edw....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 2:10 am

Trouble έγραψε:
10 evro einai to kostos tou site.....................alla 100000000 einai gia na exoume exoyme kapion opws ton christo na to doulevi omws.....ekei se thelo.,...bori na htan ena pragma, h to allo, analogos se pion milisis, alla ston throno tou time and work hours gia to ACA...then tha exoume pote ksana......

Ean exei kapios adirisi as to pei gia afto pou leew....anoixta edw....
Εγώ συμφωνώ...Μόνο που την κοπάνησε... Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikekan
Moderator
Moderator
mikekan


Posts : 84
Join date : 22/06/2009
Age : 43
Location : My Mind...

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 10:13 am

To υλικό του προηγούμενου site το πήρε κάποιος τελικά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 12:12 pm

Nai, alla pios theli ta palia? Egw kai alloi exoun back up.

H tha doulepsoume h oxi...ti lete?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 12:35 pm

Trouble έγραψε:
Nai, alla pios theli ta palia? Egw kai alloi exoun back up.

H tha doulepsoume h oxi...ti lete?
Σε τί μορφή τα έχεις για να μου τα δώσεις?Σε σκληρό δίσκο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 1:24 pm

mikekan έγραψε:
To υλικό του προηγούμενου site το πήρε κάποιος τελικά?
Καλά...Εσύ που εξαφανίστηκες??Σε ψάχνουνε...

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=70894
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikekan
Moderator
Moderator
mikekan


Posts : 84
Join date : 22/06/2009
Age : 43
Location : My Mind...

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 2:29 pm

AlexD έγραψε:
mikekan έγραψε:
To υλικό του προηγούμενου site το πήρε κάποιος τελικά?
Καλά...Εσύ που εξαφανίστηκες??Σε ψάχνουνε...

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=70894

Shocked

Ε ας γράψει και κανένας άλλος, βαρέθηκα να με διαβάζω! Razz

Τόνυ να δουλέψουμε δεν διαφωνώ, αλλά υπάρχει πολύ υλικό στο παλαιό server που δεν πρέπει με τίποτα να χαθεί. Πολύ απλά στο επόμενο Meeting πρέπει να φέρουμε τον Χρήστο προ των ευθυνών του. Το υλικό αυτό ανήκει σε όλα τα μέλη του ACA. Tόσα white papers, τόση πληροφορία είναι κρίμα να πάνε χαμένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 2:32 pm

mikekan έγραψε:
AlexD έγραψε:
mikekan έγραψε:
To υλικό του προηγούμενου site το πήρε κάποιος τελικά?
Καλά...Εσύ που εξαφανίστηκες??Σε ψάχνουνε...

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=70894

Shocked

Ε ας γράψει και κανένας άλλος, βαρέθηκα να με διαβάζω! Razz

Τόνυ να δουλέψουμε δεν διαφωνώ, αλλά υπάρχει πολύ υλικό στο παλαιό server που δεν πρέπει με τίποτα να χαθεί. Πολύ απλά στο επόμενο Meeting πρέπει να φέρουμε τον Χρήστο προ των ευθυνών του. Το υλικό αυτό ανήκει σε όλα τα μέλη του ACA. Tόσα white papers, τόση πληροφορία είναι κρίμα να πάνε χαμένα!
Καλά τα papers δέν πειράζει...Θα βρούμε άλλα... lol!
Το θέμα είναι οι φωτογραφίες με τα μέλη,τα συστήματα και τα meetings.
Λέγε Τόνυ.Να φέρω στις 19 το laptop μου μαζί??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 3:26 pm

Epeidi, egw then eimai tou Delta Sigmatos, then eimai proedros, then exw to dikaioma na kanw tipota.

Alla.......mexri avrio tha miliso me ta atoma pou einai kai tha mou poune ti tha gini.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 3:40 pm

Trouble έγραψε:
Epeidi, egw then eimai tou Delta Sigmatos, then eimai proedros, then exw to dikaioma na kanw tipota.

Alla.......mexri avrio tha miliso me ta atoma pou einai kai tha mou poune ti tha gini.
Tony...Νομίζω οτι συμφωνήσαμε οτι δέν θα υπάρχουν προεδριλίκια κ.τ.λ. ας κάνουμε κάτι μόνοι μας όσοι ασχολούμαστε.Και γι αρχή εγώ πρότεινα να φτιάξουμε ένα site και να βάλουμε τα συστήματα των μελών.Για ακόμα πιο αρχή εγώ θέλω να έχω ένα backup το ηλεκτρονικό αρχείο ετσι ώστε να ετοιμάσω τα συστήματα των μελών με photos κ.τ.λ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 5:12 pm

As miliso prwta sto Delta sigma tote!!!!

Then einai paixnidi mou to aca, einai ena terastio kommati mou.....theli sevasmo...kai egw prepei na sevasto to DS kai ton proedro.

Edw afto pou eftiaksa einai kai htan gia ligo, kai to kseris oti then kollao, alliws then tha eixa kanenan admin ektos emou.....



ALLA xwris to okay toulaxiston tou DS kai tou Heropoulou, to vlepo san na kano adarsia....sorry, exw xusi aima sto aca sto site diladi, meta apo ton Skal enow
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 7:17 pm

Trouble έγραψε:
As miliso prwta sto Delta sigma tote!!!!

Then einai paixnidi mou to aca, einai ena terastio kommati mou.....theli sevasmo...kai egw prepei na sevasto to DS kai ton proedro.

Edw afto pou eftiaksa einai kai htan gia ligo, kai to kseris oti then kollao, alliws then tha eixa kanenan admin ektos emou.....



ALLA xwris to okay toulaxiston tou DS kai tou Heropoulou, to vlepo san na kano adarsia....sorry, exw xusi aima sto aca sto site diladi, meta apo ton Skal enow
Το ξέρω...Απλά για μερικά απλά πράγματα μπορούμε να δουλεύουμε και μόνοι μας...

Π.χ. εγώ θέλω να φτιάξω βάση δεδομένων με τα συστήματα.Υπάρχουν ήδη 3.Ενοείται οτι για site θα ρωτήσουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikekan
Moderator
Moderator
mikekan


Posts : 84
Join date : 22/06/2009
Age : 43
Location : My Mind...

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 7:54 pm

Τα πράγματα είναι απλά, μην τα δυσκολεύουμε...

Μία πλατφόρμα v-bulletin θέλουμε και τίποτα άλλο. Εκεί θα υπάρχει ενότητα και για συστήματα, white papers και ότι άλλο θέλουμε.

Φτηνή λύση που θα τρέξει με 5-6 moderator. Αυτά. Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 8:28 pm

Okay, good thinking....alla rwto....

Ean o XS meta anoiksi to aca.gr ti tha gini? Then pistevete oti prepei na ton rotisoume ti theli na kani? Gia na min exoume two aca sites...then thelo na xwriso to club....me pianete?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
mikekan
Moderator
Moderator
mikekan


Posts : 84
Join date : 22/06/2009
Age : 43
Location : My Mind...

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 8:30 pm

Trouble έγραψε:
Okay, good thinking....alla rwto....

Ean o XS meta anoiksi to aca.gr ti tha gini? Then pistevete oti prepei na ton rotisoume ti theli na kani? Gia na min exoume two aca sites...then thelo na xwriso to club....me pianete?

Φυσικά, ότι γίνει πρέπει να γίνει σε συννενόηση με τον Χρήστο! Νομίζω ότι πλέον τα έχουμε αφήσει όλα στο παρελθόν και υπάρχει καλή διάθεση και από τις δύο πλευρές! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 8:46 pm

Εγώ πρότείνω και πρότεινα το εξής...
_Ρωτάμε τον Χρήστο τί θελει να κάνει στο meeting.Βέβαια στο εισαγωγικό έγραψα οτι "Ως εδώ" δηλαδή οτι δέν πάει άλλο...Αν είναι σύντομα να γίνει ότι είναι να γίνει.
_Αν δέν αποφασίσει να συνεργαστεί τότε προτείνω στήσιμο site kαι στήσιμο forum.Site πρότεινα πρίν να στήσουμε και όχι φόρουμ.Το φόρουμ είναι εύκολο...Το site θέλει χρήματα οπότε θα πρέπει να ρωτήσουμε το ΔΣ.
_Μετά θα επιθυμούσα να είχα τις φωτογραφίες σε αρχείο για λόγους back-up και για να στήσω το αρχείο με τα συστήματα όπως έκανε ο Μιχάλης με το δικό του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikekan
Moderator
Moderator
mikekan


Posts : 84
Join date : 22/06/2009
Age : 43
Location : My Mind...

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 8:55 pm

AlexD έγραψε:
Εγώ πρότείνω και πρότεινα το εξής...
_Ρωτάμε τον Χρήστο τί θελει να κάνει στο meeting.Βέβαια στο εισαγωγικό έγραψα οτι "Ως εδώ" δηλαδή οτι δέν πάει άλλο...Αν είναι σύντομα να γίνει ότι είναι να γίνει.
_Αν δέν αποφασίσει να συνεργαστεί τότε προτείνω στήσιμο site kαι στήσιμο forum.Site πρότεινα πρίν να στήσουμε και όχι φόρουμ.Το φόρουμ είναι εύκολο...Το site θέλει χρήματα οπότε θα πρέπει να ρωτήσουμε το ΔΣ.
_Μετά θα επιθυμούσα να είχα τις φωτογραφίες σε αρχείο για λόγους back-up και για να στήσω το αρχείο με τα συστήματα όπως έκανε ο Μιχάλης με το δικό του.

Σωστός!

Βέβαια για μένα ένα forum μπορεί να λειτουργήσει όπως εσύ εννοείς το "site"! Είναι και πως το βλέπεις....Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 8:58 pm

mikekan έγραψε:


Βέβαια για μένα ένα forum μπορεί να λειτουργήσει όπως εσύ εννοείς το "site"! Είναι και πως το βλέπεις....Wink
Μπορεί αλλα νομίζω οτι είναι πιο όμορφο ένα site με τα συστηματάκια, τα white papers,τα μίτινγκς και τα λοιπά.Δίπλα θα υπάρχει το φόρουμ για το μπλα μπλα.

Ήδη κοιτάω πώς στήνεται μέσω του joomla.Είναι φοβερό και εύκολο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΔευ Σεπ 14, 2009 9:12 pm

1 Πρώτο βήμα ΧΣ που ειμαι σιγουρος θα ανοιξη της πορτες του σιτε να φυγουμε ολοι μαζι.....με την καλη εννοια....αλλα παλι λεεω, θελουμε ADMINISTRATORS

2...αλλιως εαν δεν θελει, κραταμε το www.acatalk.com san forum kai to site το φτιαχνουμε οπως αρμόζει...

Κατω απο καμμια περιπτωση δεν κακολογουμε ΚΑΝΕΝΑΝ.......Αφτο σας το λεεω απο τωρα, εαν εχουμε μαχες, θα τα μαζεψω να φυγο, εχω ζςη και δεν εχω 60 χρονια μπροστα μου....αλλωςστε το hobby μας κανουμε...

Και 3) Οπιος ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ........με diafimisis kai banners kai ena soro alla. NO MORE SKLAVOUS

AKOMA PERIMENO TILEFONO APO TON ALEX H TON Kanakaki....then exw ta noumera sas alliws tha epairna egw.. Ade twra parte me pou estila tin gunaika mou ston CORTES, gia flamenco...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
gherop




Posts : 7
Join date : 06/07/2009

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ws edw....   Ws edw.... Icon_minitimeΤετ Σεπ 16, 2009 12:10 pm

Στην επόμενη συνάντηση του ACA που θα γίνει το Σάββατο 19 Σεπτεμβρίου θα συζητηθεί και το site του ACA. Εκεί θα καλέσω τον ΧΣ να ανεβάσει ξανά το site όπως έχει υποχρέωση έναντι όλων των μελών του ACA. Το site αυτό (www.aca.gr) είναι όντως στο όνομά του και αυτός έχει κατοχυρώσει την ονομασία. Το αν είναι σωστό ή όχι, είναι βέβαια άλλο θέμα. Όποιος έγραφε στο site έγραφε, γιατί νόμιζε ότι προφανώς το περιεχόμενο ανήκει στο ACA και όχι σε ένα άτομο. Επίσης οι σελίδες με το προφιλ των μελών, όλοι νόμιζαν οτι δεν είναι προσωπική περιουσία του ΧΣ, αλλά και αυτές ανήκουν στο ACA. Θα ζητήσουμε από τον ΧΣ να το μεταβιβάσει στο ACA με κάποια νομική διαδικασία και να το διαχειρίζεται το εκάστοτε ΔΣ. Προφανώς θα υπάρχει κάποιος τρόπος και αυτό πρέπει να γίνει άμεσα. Πάντως θα ήθελα να τονίσω ότι το θέμα των πνευματικών δικαιωμάτων στο διαδύκτιο δεν είναι μία απλή υπόθεση που έχει λυθεί και συνεχίζεται η επίλυσή του λόγω των ιδιαίτερων προβλημάτων. Γνωρίζω το θέμα αυτό καλά λόγω της ιδιότητας μου (Editor στον Springer) και μέλος σε διάφορες επιτροπές σε παρόμοια θέματα.
Είναι προφανές ότι ο ΧΣ έχει κάνει καταπληκτική δουλειά στο site η οποία δεν είναι εύκολο να ξεπεραστεί. Εγώ προσωπικά θα ήθελα να συνεχίσει την ίδια καλή δουλειά πλαισιωμένος βέβαια και από άλλα άτομα, υπό την προυπόθεση να ανεβάσει ξανά το site, οπως είναι υποχρεωμένος και να αντιληφθεί την νέα πραγματικότητα. Δηλαδή ότι η διαχείρηση του site θα πρέπει να είναι πάντοτε κάτω από το ΔΣ του ACA. Θα μπορούσαμε να συζητήσουμε και κάποιους όρους γιαυτό. Πιθανόν συμβολική μηνιαία πληρωμή. Πιστεύω ότι από μία τέτοια διαδικασία θα ήταν προς όφελος του ACA και του ΧΣ.
Σε αντίθετη περίπτωση θα πρέπει να βρούμε άλλη λύση. Υπάρχουν πολλά και ικανά μέλη που είναι πρόθυμα να εργαστούν προς την κατεύθυνση αυτή δηλαδή της Δημιουργίας νέου site. Νομίζω ότι ουδείς είναι αναντικατάστατος.
Επίσης όλες οι σκέψεις, προτάσεις και ενέργειες των μελών για θέματα του ACA θα πρέπει να γίνονται σε συνεργασία με το εκάστοτε ΔΣ. Είναι σημαντικό να μείνουμε ενωμένοι για το καλό του ACA. Όλα τα μέλη του παρόντος ΔΣ είναι πρόθυμα να συμβάλλουν στην κατεύθυνση αυτή.

Γιώργος Χαιρόπουλος
Πρόεδρος του ACA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

Ws edw.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κάτι μου λεει οτι ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ   Ws edw.... Icon_minitimeΤετ Σεπ 16, 2009 3:35 pm

ΒΡΑΒΟ Γ που εγραψες εστω και αυτα....διότι χώρις ΔΣ εγω δεν κανω καμμια κινηση.....ειμαστε ομαδα αλλα δεν παμε να βαλουμε γκολ αλλα να κανουμε την ομαδα πιο μεγάλη και δυνατή....αυτο ειναι παντα πιο δυσκολο απο το νικήσης κάποιον αλλων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
 
Ws edw....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
AcaTalk :: We are on a new path to heaven :: General talk about hifi-
Μετάβαση σε: