AcaTalk
Welcome to Acatalk. Enjoy your stay here. Please be as you would like to be treated. That is the way we are here. We invite anyone willing to spread his knowledge and love and questions on music reproduction.
AcaTalk
Welcome to Acatalk. Enjoy your stay here. Please be as you would like to be treated. That is the way we are here. We invite anyone willing to spread his knowledge and love and questions on music reproduction.
AcaTalk
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
AcaTalk

The True essence of any audio system is only one thing. To enjoy the gift given to us by entertaining ourselves with music. Our search is to find the best in that area.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gherop




Posts : 7
Join date : 06/07/2009

ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ   ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 08, 2009 5:36 pm

Δεν είναι το πιο ευχάριστο πράγμα να γράφεις για πρώτη φορά σε αυτό το forum και να ξεκινάς, με το να πρέπει να ανακοινώσεις τον θάνατο ενός πολύ αγαπημένου σου φίλου, του Μάκη Γερούκη.
Ναι λοιπόν, ο Μάκης έφυγε από κοντά μας χθες, χτυπημένος από τον καρκίνο εδώ και μερικούς μήνες και αύριο Πέμπτη, 9 Ιουλίου 2009, στις 4 το απόγευμα στο Νεκροταφείο Καλλιθέας θα τον αποχαιρετίσουμε για τελευταία φορά.
Ο Μάκης ήταν ένας έντιμος άνθρωπος, άνθρωπος με αρετές που είναι πολύ σπάνιες στις μέρες μας. Δεν γνώριζε τι θα πει προσωπικό συμφέρον και δεν το επειδίωξε ποτέ του. Το ήθος του ήταν υπεράνω υποψίας. Οι λέξεις πολλές φορές δεν μπορούν να αποδώσουν τα συναισθήματα και τα λόγια δεν μπορούν να περιγράψουν την σεμνότητα και ανιδιοτέλεια αυτού του ανθρώπου. Δεν επειδίωξε ποτέ την προσωπική του προβολή και η λέξη κέρδος του ήταν άγνωστη. Προσωπικά γνωρίζω πολλά τέτοια περιστατικά. Για τον λόγο αυτό δεν έτυχε να έχει στη ζωή του την αναγνώριση που του άξιζε, αλλά και του οφείλαμε όλοι, όσοι τον γνωρίσαμε.
Είχα την τύχη να τον συναντήσω για πρώτη φορά το 1993, όταν δούλευε στο STUDIO 82 του Κώστα Αντωνόπουλου στην Καλλιθέα και από το 1998 είμαι από τους λίγους “εκλεχτούς” που έχω τους σπουδαίους ενισχυτές του στο σπίτι μου. Έμαθα πολλά μυστικά για το ψάρεμα, τα πουλιά που μεγάλωνε και τάιζε, αλλά και για τις ντοματιές που φύτευε δίπλα στο καμαράκι του.
Έκτοτε είχα την ευκαιρία να τον εκτιμήσω ακόμα περισσότερο και να συγκαταλέγω τον εαυτόν μου ανάμεσα στους φίλους του.
Ο Μάκης ήταν ένας από τους λίγους ακέραιους ανθρώπους που γνώρισα στη ζωή μου....
Άνθρωπος με ψυχή.

Μάκη θα σε θυμόμαστε για πάντα.

Θα παρακαλούσα όλους όσους είχαμε την τιμή να τον γνωρίσουμε, να γράψουμε ο καθένας μας δυό λόγια για τον Μάκη μας.

Γιώργος Χαιρόπουλος
Μέλος του ACA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Trouble
Admin
Trouble


Posts : 273
Join date : 19/06/2009
Age : 58
Location : Greece

ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: απιστευτο.   ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 08, 2009 7:16 pm

Δεν εχω λογια για το ποιο πανω που εγραψες Γιωργο.

Ειμαι ακομα σε σοκ. Προχτες μαζι μιλούσαμε για τον ιδιο και τώρα διαβάζω αυτα που γραφεις.

Τουλαχιστον τωρα ειναι σε καλα χερια. Οσο για την οικογενεια του, θα παρω τηλ.

Ευχαριστω που το ανακοινοσες.

Τ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://acatalk.forumgreek.com
sudoku

sudoku


Posts : 14
Join date : 22/06/2009
Age : 40
Location : Antiqua

ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ   ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 08, 2009 7:38 pm

Είμαι ένας τυχερός άνθρωπος μιας και οι συγκυρίες καθώς και η τύχη με βοήθησαν να αποκτήσω δυο φανταστικές μηχανές του Μάκη Γερούκη που μ' έκαναν ν' αναθεωρήσω μερικά πράγματα όσον αφορά τον τρόπο που αναπαράγεται-ακούγεται-αξιολογείται η μουσική...
Από την άλλη είμαι άτυχος που δεν γνώρισα ποτέ αυτόν τον υπέροχο άνθρωπο...

ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ DSC00946

Μάκη σ' ευχαριστώ...δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να πω τίποτ' άλλο...
Ας απαλύνει ο Θεός τον πόνο από τους δικούς σου ανθρώπους και ας αναπαύσει την ψυχή σου...
Είναι άδικο που έφυγες...όμως είμαι σίγουρος πως θα περάσεις καλά παρέα με τον Μιχάλη Σπέρτο και τους αγγέλους εκεί πάνω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zorro

Zorro


Posts : 1
Join date : 08/07/2009
Age : 64

ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ   ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 08, 2009 9:47 pm

Ο ΜΑΚΗΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΝΕ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΜΑΣ ΧΩΡΟΥ
ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΓΕΝΙΚΗ ΑΠΛΟΤΗΤΑ ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΡΔΙΕΣ
ΜΟΥΣΙΚΟΦΙΛΩΝ ΚΑΙ ΜΗ
ΜΑΧΗΤΗΣ ΕΠΙΜΩΝ ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕ ΝΑΚΑΝΕΙ ΦΙΛΟΥΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ
ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ
ΜΑΘΗΤΗΣ ΚΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΤΟΥΣ
ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟ ΧΟΜΠΥ ΤΟΥ
ΑΝΤΙΟ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΟΨΕ ΜΑΚΗ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕ ΓΙΓΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΙΘΕΑ
ΣΤΙΣ 16,00
ΘΑ ΘΕΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΕΚΕΙ
ΑΙΩΝΙΑ Η ΜΝΗΜΗ ΣΟΥ ΣΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ
ΖΟΡΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΜΑΚΗ ΓΕΡΟΥΚΗ ΕΓΚΩΜΙΟΝ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
AcaTalk :: We are on a new path to heaven :: General talk about hifi-
Μετάβαση σε: