AcaTalk
Welcome to Acatalk. Enjoy your stay here. Please be as you would like to be treated. That is the way we are here. We invite anyone willing to spread his knowledge and love and questions on music reproduction.
AcaTalk
Welcome to Acatalk. Enjoy your stay here. Please be as you would like to be treated. That is the way we are here. We invite anyone willing to spread his knowledge and love and questions on music reproduction.
AcaTalk
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
AcaTalk

The True essence of any audio system is only one thing. To enjoy the gift given to us by entertaining ourselves with music. Our search is to find the best in that area.
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gherop




Posts : 7
Join date : 06/07/2009

Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA   Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA Icon_minitimeΤετ Οκτ 14, 2009 12:37 pm

Αγαπητοί φίλοι

O κ. Χρήστος Σκαλούμπακας, όπως προκύπτει από email που εστάλη σε όλους μας, είναι διατεθειμένος να παραδώσει σε όποιο μέλος το επιθυμεί, το υλικό που τον αφορά. Δηλαδή φωτογραφίες από το σπίτι του, video, κείμενα, κ.λ.π. Είναι προφανές σε όλους, ότι το υλικό αυτό δεν έχει κανείς το δικαίωμα να το χρησιμοποιεί στο εξής, χωρίς τη γραπτή άδεια του ενδιαφερομένου, όπως επίσης είναι γεγονός, ότι το εν λόγω υλικό είχε προβληθεί κατά το παρελθόν σε “ιδιόκτητο” site, όπως θεωρούσε το www.aca.gr o κ. Xρήστος Σκαλούμπακας, ενώ τα υπόλοιπα μέλη του ACA, θεωρούσαν ότι ανήκει σε όλα τα μέλη του Ομίλου. Το λιγότερο που μπορεί να πεί κανείς, είναι ότι πρόκειται για παρεξήγηση και πρέπει όλοι μας να θυμηθούμε τις προτροπές του να γράφουμε στο site. Δηλαδή στο δικό του site…
Ο κ. Χρήστος Σκαλούμπακας έχει καταχωρήσει στο όνομά του το www.aca.gr και όπως φαίνεται, δεν συζητάει καν, να το μεταβιβάσει, σε αυτούς που πραγματικά και ηθικά ανήκει. Με άλλα λόγια πρέπει να συνειδητοποιήσουμε όλοι μας, ότι δουλεύαμε για ένα site που δεν μας ανήκε και ότι οι προτροπές του να συνεισφέρουμε γράφοντας, ήταν για προσωπικό του όφελος. Αυτά για να μην υπάρχουν αυταπάτες. Βέβαια και λυπάμαι πραγματικά που το γράφω, ο Χρήστος δεν συνειδητοποίησε όλον αυτό τον καιρό ότι όλα αυτά θα είχαν κάποια αξία μόνο με την αποδοχή των μελών. Είναι πραγματικά κρίμα ότι άφησε αυτήν την ευκαιρία να χαθεί.
Τελειώνοντας, θα ήθελα να ζητήσω από όποιον θέλει, να επικοινωνήσει με τον Χρήστο για να παραλάβει το υλικό που τον αφορά.

Γιώργος Χαιρόπουλος

Πρόεδρος του ACA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mikekan
Moderator
Moderator
mikekan


Posts : 84
Join date : 22/06/2009
Age : 43
Location : My Mind...

Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA   Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA Icon_minitimeΤετ Οκτ 14, 2009 6:21 pm

Τόσο καιρό αποφεύγω να πάρω σαφή θέση (και να εκφραστώ όπως θέλω) λόγω της σύντομης θητείας μου στον club, αφήνοντας τους παλαιότερους να μιλήσουν!

Κύριε Χαιρόπουλε Very Happy ,με όλο το σεβασμό, τι ακριβώς σημαίνει να επιστρέψει τα στοιχεία που μας αφορούν? Δεν μπορεί να κρατήσει ένα backup και να το χρησιμοποιήσει όποτε και όπως θέλει? Την περίοδο που αποχώρησα από το club, και μετά από ονομαστικά ειρωνικά σχόλια προς το πρόσωπό μου, έκανα καταγγελία στην αρχή προσωπικών δεδομένων (κάτι που για καλή του τύχη δεν προχώρησα γιατί "I couldnt be bothered" που λένε και στο χωριό μου) και δεν ίδρωσε το αυτί του καθόλου.

Ο άνθρωπος, και συγγνώμη που το λέω, μας κοροϊδεύει μπροστά στα μάτια μας - έχει ξεφύγει και όσο το συντομότερο φύγει από το club τόσο το καλύτερο.

Άλλη λύση δεν υπάρχει για μένα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
AlexD
Admin
AlexD


Posts : 84
Join date : 20/06/2009
Location : Athens

Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA   Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA Icon_minitimeΤετ Οκτ 14, 2009 8:15 pm

Νομίζω οτι αρκετά ασχοληθήκαμε με το παρελθόν.
Ο τέως έκανε μία καταπληκτική δουλειά.Έφτιαξε ένα σύλλογο,έφτιαξε το καταστατικό και έφτιαξε μόνος του ένα σάιτ με κάποια ενδιαφέροντα πράγματα.Είναι φανερό οτι ο σύλλογος είναι το 3ο παιδί του.
Βέβαια η ανεξήγητη συμπεριφορά του είχε ως αποτέλεσμα να τον διώξουν απο φόρουμς και να έχουν ειδική ανακοίνωση για το σύλλογο στο avclub.Επίσης όλοι είδαμε τις αναίτιες διαφορές μελών που το ACA πρέπει να είναι περήφανο που τα έχει.Ένα κομμάτι του σάιτ ήταν τα προσωπικά δεδομένα των μελών.Πολλές φορές είχε γίνει παρατήρηση γι αυτά και πιο συγκεκριμένα για εικονιζόμενα πρόσωπα μή μέλη.
Η ως άνω όμως συμπεριφορά δέν είναι αίτιο να εκδιωχθεί απο το σύλλογο που ο ίδιος έχτισε.Ο ΧΣ παρ όλα τα προβληματα που δημιούργησε έφτιαξε αυτό το μοναδικό στον Ελλαδικό χώρο σύλλογο.Επίσης μην ξεχνάμε οτι χάρη σε αυτόν είμαι εγώ σήμερα εδώ και σας ξέρω όπως και πολλά άλλα μέλη.
Νομίζω είναι καιρός να κοιτάξουμε το μέλλον.Το παρελθόν ανήκει στο παρελθόν.Ο σύλλογος προχωράει στο χρόνο,θα κατέβει στην έκθεση με reviews και συνεντεύξεις και εύχομαι να βγάλουμε όλοι μαζί αγκαλιασμένοι φωτογραφίες με τα παιδιά απο το avsite.Το μέλλον στο σάιτ δείχνει την πολυφωνία.Κανείς δέν μπορεί να εκδιωχθεί αν πρώτα δέν το εγκρίνουν 4-5 άτομα που το χειρίζονται.Ελπίζω το ΔΣ να ακολουθήσει αυτή τη δημοκρατική οδό.
Οι παλιές φωτογραφίες δέν με ενδιαφέρουν.Αν πέσουν στα χέρια μου θα τις χρησιμοποιήσω στο φόρουμ.Αν δέν πέσουν δέν πειράζει.Κοιτάμε το μέλλον.Ο κόσμος του hi-end δέν είναι πια σε πλούσια σαλόνια.Η τεχνολογία έχει προχωρήσει και μπορεί ο καθείς με λίγα χρήματα να ακούσει την αλήθεια.Εγώ σε αυτό το δρόμο θα κινηθώ και σε αυτόν θα συνεχίσω να συμμετέχω στις ιντερνετικές παρέες.

Στην έκθεση θα έχουμε 2 ώρες μία αίθουσα και ακούγονται φήμες για όμορφες,hi-end εκπλήξεις.
Αυτά...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gherop




Posts : 7
Join date : 06/07/2009

Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA   Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA Icon_minitimeΠεμ Οκτ 15, 2009 10:54 am

[quote="mikekan"]

.... τι ακριβώς σημαίνει να επιστρέψει τα στοιχεία που μας αφορούν? Δεν μπορεί να κρατήσει ένα backup και να το χρησιμοποιήσει όποτε και όπως θέλει? quote]

Έχεις απόλυτο δίκαιο σε αυτό. Ήταν πιό πολύ μία συμβολική κίνηση με όλους μας σαν αποδέκτες, για να μην παρουσιασθεί στο μέλλον ξανά το φαινόμενο αυτό. Ο καθένας μπορεί να έχει αντίγραφα όλων των δεδομένων που έχουν εμφανισθεί κατά καιρούς στο διαδίκτυο.
Ο λόγος που το έγραψα ήταν για να υπάρχει μία σαφής προειδοποίηση προς όλους μας. Κανείς μας δεν δέχεται την παρουσίαση προσωπικών του δεδομένων από οποιονδήποτε άλλον, χωρίς τη γραπτή του συγκατάθεση. Ειναι αδίκημα που διώκεται όπως ορίζει σχετική νομοθεσία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Επιστροφή Προσωπικών Δεδομένων Mελων του ACA
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
AcaTalk :: We are on a new path to heaven :: General talk about hifi-
Μετάβαση σε: